Fajna restauracja włoska Kraków

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz dobrze zjeść? Wśród licznych alternatyw, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to kalejdoskop aromatów, kolorów oraz duża porcja składników odżywczych.

Typowe włoskie smaki

Standardowemu Polakowi włoska kuchnia, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie dania to też takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne jedzenie włoskie

Makarony to baza kuchni włoskiej. Włosi przygotowują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wymyśleć produkty których nie można dodać do tej potrawy. bianca Kraków Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy drobiowe oraz rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty można jeść każdego dnia.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Dobrze przyrządzona włoska pizza to cienkie ciasto oraz mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To też canelloni, focaccia, ravioli i szeroki wybór deserów – np. granita czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- gorgonzoli, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film