Nietrzymanie stolca po porodzie

Coraz więcej kobiet, jakie rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne kłopoty z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

Jajeczko wibrujące z aplikacją

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z kobiet decydowała się mówić o swoich kłopotach po porodzie. Niejednokrotnie wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Z reguły u nich pojawia się później ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, pomimo tego duży odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć wybitnie prędko po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym prawidłowiej, bowiem ćwiczenia przynoszą wtenczas lepsze efekty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się różnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w odpowiedni sposób kurczyły. Poza tym, nadzwyczaj istotną kwestią są także treningi oddechowe, które wypada później jak zwykle powtarzać. Na domiar tego, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w głównej mierze paniom, które miały więcej porodów. Są w stanie jednakże z niej korzystać też panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie prędko zezwala ona powrócić do normy i czuć się prawidłowo. Dużo pacjentek twierdzi, że to właśnie dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu bądź też niedogodności bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje też szansę skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki rekonwalescencyjnej.