Restaurants in Main Market

Smaczna włoska restauracja – typowe menu

Włoskie restauracje to w kraju najbardziej popularny typ restauracji. Cenimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, sycące i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza imakarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci degustują mniej znane dania – canelloni, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na elementów: jak wiele półproduktów rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w menu są też mniej znane dania, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków oraz jedzenie z wielu zakątków Włoch. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski nastrój.

Włoska kuchnia jest prosta, co nie zmienia tego, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wina z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna ignorować trunków. Posiłek na włoską modę bez wyjątku powinien zawierać również wino. Odrobina czerwonego wina to dla Włochów reguła. Co zjeśc w Krakowie Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim toskańskie bolgheri, lombardyjskie oltrepo pavese a także marsala z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być rozpoznawana jako klasycznie włoska, powinna mieć różnorodny wachlarz win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc poznać fenomen kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba wybrać się do restauracji, która umie przyrządzić nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film