Tradycyjna kuchnia polska

Jeżeli pragniesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są niesłychanie obfite i w wielu przypadkach zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie trochę, aby odkryć, że są w istocie smaczne i warte kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi artykułami jakie jedzą na co dzień jest chleb i krajowa kiełbasa.

kuchnia polska Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, lecz kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zdumiewającego chleba i wybornych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest non stop wzbogacane o oryginalne smaki, nieraz nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w schematycznej polskiej kuchni?

Restaurants near Main Market Square

Najbardziej zwykłymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić potrawy.

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej również odszukać w zasadzie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem różnych, niekiedy egzotycznych potraw.
•    Oprócz sztampowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich barach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna i w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje i cieszyć się tymi schematycznymi smakami na co dzień.